צרו קשר

לשאלות והבהרות

מלאו טופס זה וניצור עמכם קשר בהקדם


לפרטים: 052-3433552
פט פלייס - בית קברות לחיות מחמד ושרותי קבורה וקרמטוריום לבעלי חיים

המתת חסד

מוות פתאומי של חיית מחמד אהובה גורם לייסורים רבים, שכן לא היה לנו זמן להתכונן לכך ולא הספקנו להיפרד כמו שרצינו. חיות מחמד רבות מוצאות את מותן בפתאומיות בתאונת דרכים או אפילו סתם כך, ללא סיבה נראית לעין.

בזכות התפתחות הרפואה והטכנולוגיה, יש כיום למרבית חיות המחמד חיים ארוכים ובריאים יותר. כולנו היינו רוצים שחיית המחמד שלנו תחייה חיים ארוכים ותמות בשלווה בשנתה, אך חלק מבעלי החיים, עקב מחלה או תאונה עלול להגיע למצב בו הוא חי חיי סבל. במצב זה אנו נדרשים לקבל החלטה האם לבצע המתת חסד.

מהי "המתת חסד"?

המתת חסד הוא מעשה של אהבה כלפי בעל החיים הסובל, שאינו מסוגל יותר ליהנות מהחיים, מטרתו לקצר את הסבל באמצעות "הרדמה" לצמיתות.

ההחלטה לסיים את החיים אף פעם לא קלה. היא אישית, אוהבת וכואבת מאד. נדרש אומץ רב למימוש החובה והאחריות האחרונה שלנו כלפי חיית המחמד הסובלת, שהעניקה לנו המון אהבה וידידות בחייה, כשאיכות חייה רצופה כאב והתדרדרות קשה במצבה.

הרופא הווטרינר אמנם לא יכול להחליט בשבילנו, אבל ביכולתו לעזור לנו להבין מתי הגיע הזמן להרפות גם מנקודת מבטו של בעל החיים:

  • האם מדובר במחלה חשוכת מרפא?
  • האם בעל החיים סובל?
  • האם ניתן לטפל בו או להקל על סבלו?

רבים שואלים את עצמם האם לתת לה להישאר עד הסוף? אין לכך תשובה אחת, מדובר בהחלטה אישית מאד.

מדובר בהחלטה שמעורב בה חשבון נפש, במיוחד כשמדובר בחיית מחמד שבילינו איתה שנים ארוכות. לפיכך כדאי לזכור שעבור בעל החיים חשובה יותר איכות החיים מאשר אורכם.

פרידה אחרונה

לפעמים, אפשר לדחות את המתת החסד בעוד יום אחד, מבלי לגרום לסבל נוסף. ביום זה נרצה לפנק במיוחד את חיית המחמד שלנו:

לתת לה מזונות אהובים עליה שכבר היו אסורים לה, לחבק וללטף אותה, לישון בקרבתה, או כל דבר אחר שהייתם רוצים לעשות יחד.

כשמגיעים להחלטה שאין מנוס מהמתת חסד, יש שמעדיפים שלא להיות נוכחים במעמד הקשה הזה, אחרים מרגישים שזו חובתם האחרונה להיות שם, ורבים מגיעים בליווי חבר או בן משפחה למתן תמיכה רגשית. אלה גם אלה יודעים, שלמרות כאב הפרידה, הם יחושו הקלה בידיעה שעשו את הדבר הנכון ביותר עבור חיית המחמד שלהם וכי היא נחה בשלום על משכבה

 קישורים לאתרים מומלצים
לפרטים נוספים

תמונות צוות פט פלייס

צוות פט פלייס תמונות

מקרה החודש

לפרטים נוספים
קידום בגוגל בניית אתרים